
W najbliższy weekend (26-28 czerwca) na Jasnej Górze odbędzie się kolejny cykl rekolekcji „O uzdrawiającej mocy Eucharystii”. Spotkanie czerwcowe, to ostatnia edycja przed wakacjami.
Rekolekcje dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. Odbywają się już od pięciu lat i wciąż widać ogromny sens ich prowadzenia - mówi rekolekcjonista ojciec Zbigniew Ptak.- Dla mnie, jako dla osoby prowadzącej jest kilka takich ważnych punktów. Pierwsze to jest to, że w większości osoby przyjeżdżające nie znają się, a mimo to podczas spotkań wytwarza się taka rodzinna atmosfera. Drugi element to jest ten, że w dniu zakończenia rekolekcji, w niedzielę mamy dzień pytań, świadectw i te pytania są coraz głębsze. Dla mnie to też bardzo mobilizujące, bo widać, że ludzie potrzebują coraz bardziej zgłębiać te tematy eucharystyczne – mówił paulin.
Ojciec Zbigniew Ptak zwrócił uwagę, że przyjeżdża około dwustu wiernych każdego miesiąca, wiele osób brało w nich udział kilkukrotnie i to pokazuje, że jest ogromny głód tematu związanego z rzeczywistością eucharystyczną. - To jest zadziwiające dla mnie dlatego, że ja generalnie mówię podczas każdej edycji to samo, ale nie korzystam z żadnych notatek dlatego są jakieś różnice między jedną, a drugą edycją rekolekcji. Niektórzy potrafią przyjeżdżać po pięć, dziesięć razy to pokazuje pragnienie uczestników, by wciąż pogłębiać, rozwijać wiedzę o Jezusie podczas tych rekolekcji – podkreślał o. Ptak. - Też dla mnie to jest pasjonujące odkrycie, że czasem ktoś potrafi zrobić setki kilometrów, bo miałem taki przypadek, że pewna pani przyleciała z Kanady, z Toronto. Usłyszała fragment rekolekcji przez internat i tak ją to zachęciło, że pokonała sześć i pół tysiąca kilometrów w jedną stronę, by wysłuchać na żywo tych nauk. Publicznie zapewniła, że jeszcze tutaj przyjedzie – dzielił się rekolekcjonista.
Konferencje głoszone będą w Sali Papieskiej, pierwsze spotkanie rekolekcyjne w piątkowy wieczór ma charakter organizacyjny i informacyjny. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30. Plan rekolekcji jest przygotowany w taki sposób, aby w sytuacji wyjątkowej, kiedy dysponuje się wolnym czasem tylko w sobotę, można było usłyszeć wszystko co najważniejsze, właśnie w tym dniu będzie można wysłuchać sześć konferencji. Natomiast na niedzielę przewidziane jest spotkanie w formie pytań do rekolekcjonisty, z możliwością wypowiadania świadectw dotyczących osobistych przeżyć rekolekcyjnych. Zakończą się w niedzielę, Mszą św. i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz.13.00. Więcej informacji na www.eucharsytia.jasnagora.pl
@JasnaGóraNews/ap